MINI Hatchback ve Convertible modelleri makyajlandı

  • MINI Hatchback ve Convertible modelleri makyajlandı - 1
  • MINI Hatchback ve Convertible modelleri makyajlandı - 2
  • MINI Hatchback ve Convertible modelleri makyajlandı - 3
  • MINI Hatchback ve Convertible modelleri makyajlandı - 4
  • MINI Hatchback ve Convertible modelleri makyajlandı - 5
  • MINI Hatchback ve Convertible modelleri makyajlandı - 6
  • MINI Hatchback ve Convertible modelleri makyajlandı - 7
  • MINI Hatchback ve Convertible modelleri makyajlandı - 8
  • MINI Hatchback ve Convertible modelleri makyajlandı - 9

Küçük tasarım değişiklikleri ve yeni çift kavramalı şanzıman modelin yenilikleri olarak görülüyor.

MINI’nin en önemli modeli olan ve markayı modern zamanlarda en iyi şekilde temsil eden hatchback modeli 2018 model yılı için makyajlandı. Hem 3 hem de 5 kapılı modeller makyajdan yararlanırken üstü açık model Roadster’da güncellemeden nasibini aldı.

Tüm BMW ve MINI modelleri gibi otomobillerin tasarımlarında büyük değişimler yapılmadı. Standart olarak tüm modellerde uygulanmaya başlanan LED farlar en büyük değişim olarak görülürken arka farların Birleşik Krallık (Union Flag) bayrağı motifinde olması ilginç bir detay. Bu detayın her modelde olması beklenmiyor. Bu değişim dışında yeni tasarımlı gündüz LED’leri ve elden geçirilen sinyal grubu farlardaki diğer değişimler. Markanın yeni logosu da ilk kez yeni modellerde kullanılmaya başlandı.

Makyajla birlikte üç yeni gövde rengi ve yeni jant tasarımları kullanıcıları beklerken MINI ilk kez kabinde üç boyutlu yazıcıdan çıktı alınan parçaları bu modelde kullanmaya başladı. Tüm modellerde 6.5 inçlik ekran standar hale gelirken, ilk kez dokunmatik navigasyon ekranı MINI’lerde kullanılmaya başlandı.

Kabin tasarımındaysa yeni döşeme seçeneklerine yer verilirken Pepper ve Chili olarak adlandırılan donanımlara eklemeler yapıldı.

Otomobillerin motorlarında teknik olarak bir değişim söz konusu değil. One First, One (motor güçleri aynı ama torkları 10 Nm arttı) Cooper ve Cooper S benzinli seçenekler olarak alınabilirken, dizellerde The One, One D, Cooper D ve Cooper SD seçeneklerine yer veriliyor. Eski 6 ileri oranlı Steptronic şanzıman, daha önce haberini verdiğimiz 7 ileri çift kavramalı ünite ile değiştirildi, bu yeni şanzıman One, Cooper, Cooper S ve Cooper D modellerinde opsiyon olarak sunuluyor. Cooper SD modeliyse 8 ileri Steptronic şanzımanla alınabiliyor. Düşük modellerde otomatik şanzıman seçeneğine yer verilmiyor.

Yeni MINI modelleri ikinci çeyreğin sonunda ülkemizde satışa sunulacak. 

MINI Hatchback fotoğraf galerisi için tıklayın.

Yazıyı değerlendir

Yorumlar

Facebook