Skoda’nın yeni dijital asistanıyla tanışın: Laura

Skoda’nın yeni dijital asistanıyla tanışın: Laura - 0

Kamiq ve SCALA modellerinde tanıtılan sistem sesle kontrol ediliyor.

Mercedes’in ilk olarak A Serisi’nde tanıttığı sesli komut sisteminin benzeri artık Skoda modellerinde de sunuluyor. Çekli üretici sisteme Laura adını verdi ve “Okay, Laura” denildiğinde aktif hale gelecek şekilde programlandırıldı. Böylece artık Skoda’nızı kullanırken Infotaintment sistemini kullanmak için herhangi bir düğmeye basmak zorunda kalmayacaksınız.

Yeni, online temelli sistem sorulara cevap verebiliyor ve verilen komutları yerine getirebiliyor. Ayrıca navigasyonu istediğiniz lokasyona göre ayarlıyor, sevdiğiniz müziği çalabiliyor veye SMS’leri okuyabiliyor. Laura şimdilik altı dilde hizmet veriyor: İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca ve Çekce.

Sistem sürekli şekilde entegre SIM kartıyla online olarak çalışıyor ve şimdilik sadece Kamiq ile SCALA modellerinde alınabiliyor. Skoda daha sonra diğer modellerde de bu teknolojiyi kullanacağını açıklarken sistem online ve offline komutlar arasında oldukça hızlı geçiş yapabiliyor.

Sürücü Laura ile olan konuşmasını istediği komutla istediği zaman sonlandırabiliyor ve bunun için bir cevap beklemesine gerek kalmıyor.

Skoda sistemin sürekli geliştirildiğini açıklıyor. Bu da yakın zamanda Laura’da farklı fonksiyonlar göreceğiz anlamına geliyor, mobil ve web uygulamalarının kontrolü bunlardan bazıları olacak...

Yazıyı değerlendir

Yorumlar

Facebook