Yeni Citroen C3 satışa sunuldu

  • Yeni Citroen C3 satışa sunuldu - 1
  • Yeni Citroen C3 satışa sunuldu - 2
  • Yeni Citroen C3 satışa sunuldu - 3
  • Yeni Citroen C3 satışa sunuldu - 4
  • Yeni Citroen C3 satışa sunuldu - 5
  • Yeni Citroen C3 satışa sunuldu - 6
  • Yeni Citroen C3 satışa sunuldu - 7
  • Yeni Citroen C3 satışa sunuldu - 8

Fransız üretici Citroen’in üçüncü nesil C3’ü geçtiğimiz haftaki lansmanından sonra Türkiye pazarında satışa sunuldu. Yine geçen hafta gündemi fazlasıyla meşgul eden yeni ÖTV oranlarından etkilenmediğini gözlemlediğimiz yeni C3 52.250 TL’den başlayan fiyatlarla alıcı bekliyor.

Citroen Türkiye şimdilik 1.2 lt, turbo, 3 silindirli, 82 bg benzinli ve 1.6 BlueHdi dizel, 75 ve 110 bg’lik motor seçeneklerini sadece manuel şanzıman ile satışa sundu. Otomatikse ilerleyen zamanlarda kullanıcılarla buluşacak.

Yeni C3’te Live, Feel ve Shine adı verilen üç donanım sunulurken aracı kendi isteğiniz doğrultusunda tam 36 farklı kombinasyonda alabiliyorsunuz. Bu daha önce C3’lerde sunulan bir özellik değildi ve açıkçası Citroen’in modelini diğer rakiplerinden farklılaştırmak adına sunduğu son derece önemli ve yenilikçi bir hamle. 

Yeni C3’ün tanıtımında söz alan Citroën Türkiye Genel Müdürü Bahattin Tatoğlu “Yeni Citroën C3 ile 2016 yılının sonuna kadar 600 adet, 2017’de ise 4 bin 500 adet satış hedefliyoruz. Citroën global vizyonu gereği dünya genelinde en çok tavsiye edilen ilk üç otomotiv markasından birisi olmayı, %30 daha fazla global satış elde etmeyi ve konfor anlamında da referans alınan bir marka olmayı hedefliyor. Bu hedefe paralel olarak Türkiye’de de ritmimize geri dönüyoruz ve pazar payımızı %2.8’den %3,5 - 4 bantlarına çıkartmayı planlıyoruz. Önümüzdeki süreçte her 6 ayda bir yeni bir modeli satışa sunarak Türkiye pazarında 10 yıl önce başardığımız sıçramanın benzerini 2016 sonundan itibaren gerçekleştirmeye başlayacağız” açıklamasında bulundu. 

Yeni C3’ün tüm detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Önceki jenerasyonun testi için tıklayınız. 

Yazıyı değerlendir

YorumlarFacebook